Keiji Matsumoto
Warszawa, Burakowska 16
22.02 - 21.03.2018

Poleć znajomym

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu prac Keiji Matsumoto. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i chęć spędzenia tego wieczoru z nami i ze sztuką.


http://arutopl.wixsite.com/arkpl/wystawa


 


Od ósmego roku życia przebywa wraz z rodziną w Polsce. Doktorant na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 r. uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Piotra Smolnickiego, z ilustracji w pracowni dr hab. Grażyny Lange, aneks z rysunku u dr. hab. Jacka Staszewskiego. 


Wraz z bratem Arruto, który ukończył studia pianistyczne i kompozytorskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, tworzy swoisty duet artystyczny. Performatywny charakter wspólnych wystąpień daje efekt synergii dwóch niezwykłych potencjałów – malarskiego i muzycznego. Keiji wyraża go gestem oraz ekspresją kreski, linii i plamy barwnej, przeciwstawiając je bieli arkusza papieru, Aruto  - fakturą brzmień, alfabetem pauz i  wibracją koloru dźwięku wypełnia przestrzeń rzeźby ciszy, w której znalazł się odbiorca. 


Keiji uderza pędzlem w papier, jak Arruto palcami w klawiaturę fortepianu. Kaligraficzność i nieodwołalność zapisów/wykonań obserwowanych w procesie - malarskiego oraz brzmieniowego – jest niepodważalna i unikatowa w swej celności oraz bezkompromisowości instynktownego działania grafika/malarza i kompozytora/muzyka. Obcowanie z  graficzno-malarskimi ideogramami Keijiego, muzyką Aruto to szansa na refleksję nad świadomością koincydencji kontroli i przypadku w sztukach wizualnych, muzyce ale i w życiu każdego człowieka.  


dr Sylwia Świsłocka-Karwot